پنج شنبه, ۲۱ آذر , ۱۳۹۸
خانه / ترفند ها / ۵ اشتباه رایج دانشجویی

۵ اشتباه رایج دانشجویی

موفقیت در دانشگاه هدفیه که هر ساله میلیون ها دانشجو رو به دانشگاه ها میکشونه، که خیلی از اونها ممکنه اشتباهاتی رو تکرار کنن که انجام ناخواستشون به یک سنت بین دانشجو ها تبدیل شده، در حالی که به راحتی میشه از این اشتباهات اجتناب کرد، فقط اگر اونا رو بشناسید! برای همین دورمی باکس در اینجا ۵ تا از بزرگترین این اشتباهات رایج و راه حل های ساده ای برای دور زدن اونها رو با شما در میون میذاره.

     اشتباه شماره ۱ : پیچوندن کلاس ها!

با خودتون روراست باشید، درسته که جیم زدن از کلاسای دانشگاه مثل دبیرستان دردسرهای زنگ زدن به خونه و جریمه و ترس از اخراج رو نداره، اما خوب بدون عواقب هم نیست!  از دست دادن کوییز، امتحان، ارائه یا حتی نبودن و نداشتن جزوه کلاسی خیلی سریع میتونه باعث عقب افتادنتون از موفقیت در دانشگاه بشه!

موفقیت در دانشگاه

        راه حل : اول اینکه خیلی خودتونو خسته نکنید که وجدانتون هم نتونه شما رو برای رفتن به کلاس قانع کنه، به اندازه کافی بخوابید و انجام پروژه های درسی و تکالیفتون رو فراموش نکنید و زمانی غیر از کلاساتونو برای استراحت انتخاب کنید، دوما اینکه برای خودتون خط قرمز تعیین کنید، که فقط در شرایط اضطراری، و هر درس یک غیبت در طول ترم مجاز هست!

     اشتباه شماره ۲ : برداشتن واحدهای زیاد

بعضی از دانشجوها تصور میکنند این که تا جایی که دانشکده بهشون اجازه میده برنامه درسیشونو پر کنند باعث افتخار و نشونه حرکت اونها به سمت موفقیت در دانشگاهه! در نتیجه بدون توجه به ساعت کلاس و موضوع درس و تاریخ امتحانات تا جایی که بتونن از دانشکده های بغلی هم واحد قرض میگیرن!

موفقیت در دانشگاه

       راه حل : قبل از انتخاب واحد چشماتونو ببندید، یه نفس عمیق بکشید و از خودتون بپرسید، آیا واقعا ارزش هر روز صبح زود بیدار شدن و آخرشم افتادن چندتا واحد رو داره؟ آیا واقعا وقت و انرژی رفتن به همه این کلاس هاو انجام پروژه های دانشجویی و تکالیف اونها رو دارید؟ خداییش منطقی تر نیست یکی دو تا درس کمتر و معدل بالاتر؟ حالا چشماتونو باز کنید و واحدهایی که میخواید رو انتخاب کنید!

     اشتباه شماره ۳ : دور زدن زیادی در فضای مجازی

خیلی از دانشجوها و دراین مورد حتی دانش آموز ها ساعت های زیادی از روزشون رو در اینستاگرام، تلگرام، یوتیوب، توییتر و … سپری میکنند و تازه همیشه هم شاکی ان که وقت کافی برای درس خوندن و انجام پروژه های درسی ندارن و اینکه با تمرکز کردن روی هر موضوعی که نتونن لایک کنند یا زیرش کامنت بذارن مشکل دارن!

موفقیت در دانشگاه

       راه حل : با خودتون قرار بذارید، هر روز که یک ساعت از گشت و گذار مجازی بزنید و به درس خوندن اضافه کنید میتونید آخر شب خودتونو به یه بستنی مهمون کنید، یا حتی برای خودتون آشپزی کنید، البته برای تعیین جایزه باید حواستون به بودجه خرید دانشجویی خودتون هم باشه!

     اشتباه شماره ۴ : عقب انداختن کارها

یک اصل نانوشته در زندگی دانشجویی مخصوصا دانشجوهای خوابگاهی خیلی از بچه ها به صورت ” تفریح تا لحظه آخر” وجود داره که باعث میشه لای کتاب و دفتر رو تا لحظه آخر باز نکنند و خواسته و ناخواسته با اصل دوم که ” شبهای امتحان از خواب خبری نیست” آشنا شن و هیچ وقت هم به اون حد از موفقیت در دانشگاه که انتظارشو داشتن نرسن!

موفقیت در دانشگاه

       راه حل : به جای این اصول که سرنوشتی به جز حسرت خوردن آخر ترم نداره، از اولین روز دانشگاه یادتون باشه که برنامه ریزی و مدیریت زمان مهمترین اصل برای موفقیت در دانشگاه و داشتن یک زندگی دانشجویی سالم و شاد، بدون وابستگی به خانواده و معلمه!

     اشتباه شماره ۵ : پیش رفتن به تنهایی

خیلی از دانشجو ها از اینکه در اتاق استادشون رو بزنن و سوالاشونو بپرسن یا برای رفع اشکال تمرین ها و یا کمک گرفتن در انجام پروژه های درسی به سراغ استاد حل تمرین برن خجالت میکشن، شاید فکر میکنند که استادشون نمیخواد اونها رو ببینه یا فقط در صورتی باید مزاحم استاد بشن که یه مشکل جدی براشون پیش اومده باشه، در نتیجه کوییز و امتحانات رو خراب میکنند اونم وقتی که فقط با پرسیدن یه سوال ساده میتونستن بهترین نتیجه رو بگیرن!

موفقیت در دانشگاه

       راه حل : وقتی براتون سوالی پیش میاد اولین کاری که میکنید پشت در اتاق استاد اون درس رو چک کنید، دو یا ۳ روز در هفته رو برای مراجعه دانشجوها تعیین کرده،و اگر شک کردید به خودتون یادآوری کنید که استاد اینجا نشسته که مشکل شما رو حل کنه، پس از حقتون برای رسیدن به موفقیت در دانشگاه استفاده کنید!

سخن آخر : از افتادن در دام این ۵ اشتباه ساده دور بمونید تا ببنید که رسیدن به موفقیت در دانشگاه و در عین حال لذت بردن از دوران دانشجویی چقدر آسونه!

همچنین ببینید

موفقیت در دانشگاه

اهمیت داشتن اعتماد به نفس در زندگی

موفقیت در دانشگاه میتونه شروعی باشه برای موفقیت های بزرگتر در زندگی، اگر کمی درباره …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *