سه شنبه, ۲۸ آبان , ۱۳۹۸
خانه / ترفند ها / اهمیت داشتن اعتماد به نفس در زندگی

اهمیت داشتن اعتماد به نفس در زندگی

موفقیت در دانشگاه میتونه شروعی باشه برای موفقیت های بزرگتر در زندگی، اگر کمی درباره مردان و زنان موفق دنیا مطالعه کنید و به دنبال ویژگی های مشترک اونها باشید و اینکه چه عواملی باعث شده اونها از میلیونها انسان دیگه پیشی بگیرن متوجه میشین که اصلی ترین عامل موفقیت این افراد داشتن اعتماد به نفس هست!

درواقع محققان بسیاری به این نتیجه رسیده اند که عنصر اصلی و بنیادی موفقیت در هر جنبه ای از زندگی، اعتماد به نفس است. دورمی باکس سعی میکنه در این مقاله شما رو بیشتر با اهمیت اعتماد به نفس در زندگی آشنا کنه.

مهمترین سوال

بذارید یه سوال خیلی مهم ازتون بپرسم: ” اگر میدونستید که امکان شکست وجود نداره در کدوم رویا فرو میرفتید؟”

حالا بیاید این سوال رو بارها و بارها از خودتون بپرسین، مطمئن باشید اگر به اندازه کافی به جواب این سوال فکر کنید چشم اندازتون نسبت به دنیا تغییر میکنه و متوجه میشید که تنها شک و تردید و دو دلی باعث شده خیلی از کارهایی که آرزو داشتین رو انجام ندید و به سمت هدفتون حرکت نکنید.

اگر یقین داشتین که موفق میشید چطور؟ اگر یکسری نیروی مخفی وجود داشت که شما رو به تمام اهدافتون میرسوند چی؟ اگر مطمئن بودید که موفقیت در دانشگاه برای شما حتمی چی؟ پس اگر با خودتون صادق باشید میبینید اگر ترس از موفق نشدن نداشتید و به خودتون اعتماد کامل داشتید دنیای شما کاملا عوض میشد!

اعتماد به نفس نا محدود

اگر اعتماد به نفس نامحدود داشتید قدرتمندتر، محبوب تر و مجاب کننده تر دیده میشدید. شاداب تر و دوست داشتنی تر بودین و مطمئنا بیشتر مورد احترام قرار میگرفتین، وقتی با بقیه حرف میزدین هرچیزی رو که میخواستین میگفتین و به خواستتون میرسیدین و اونا همیشه از شما تعریف و تمجید میکردن.

 خیلی راحت میتونستین به سمت ها و مسئولیت های بالاتر توی شغلتون برسین و این دیگران بودن که فرصت های مناسبی رو سر راهتون قرار میدان و به شما امکاناتی رو پیش کش میکردن که الان شاید توان تصورش رو هم نداشته باشید! امکاناتی خیلی بالاتر از خرید دانشجویی جذاب یا موفقیت در دانشگاه. 

دست و پنجه نرم کردن

با داشتن اعتماد به نفس کافی بهتر میتونید با مشکلات روزمره ی زندگی رو به رو بشید. اینجوری به جای غصه و نا امیدی دائما به راه حل فکر میکنید، به این فکر میکنید که چطوری میتونین از این مشکلات و چالش های زندگی به نفع خودتون استفاده کنین. به سختی ها و مشکلات مخندین و به موفقیت میرسید. فقط جنبه مثبت اتفاقات رو میبینید و احساس میکنید که قهرمان زندگی خودتون هستین و چیزی نیست که بتونه شما رو شکست بده.

با اعتماد به نفس بیشتر با آدم های جدید و متفاوت و موقعیت های سخت بهتر روبه رو میشید و بهتر میتونید مذاکره کنید ورسیدن به هر نوع موفقیتی از جمله موفقیت در دانشگاه به نظرتون خیلی ساده تر میاد.

حس خوبی به خودتون داشته باشید

با اعتماد به نفس بیشتر و با باور داشتن بی چون و چرای خودتون هیچ چیز برای شما غیر ممکن نیست. احساس قدرت میکنید و سررشته امور زندگی خودتون رو به دست میگیرین. زندگی شما هدفمند میشه و نسبت به خودتون و هرکسی که در زندگی شما وجود داره و هرکاری که میکنید نگرش ذهنی مثبتی پیدا میکنید و تبدیل به یک انسان استثنایی میشین.

و از همه ی اینها مهمتر به چیزی که خواسته هر انسانی در دنیا هست یعنی احساس آرامش و شادمانی در زندگی دست پیدا میکنید.

آموزش ماراتن ذهنی

برای بعضی ها این نکته که توانایی های ذهنی رو هم مثل توانایی های فیزیکی میتوان تغییر داد، سخت و باور نکردنیه.اگر یک مربی بخواد شما رو برای شرکت در مسابقات ماراتن آماده کنه، حداقل باید ۶ ماه وقت بذارید و با تمرینات روزانه به آمادگی جسمانی برسید تا بتونید در مسابقه ماراتن شرکت کنید.

برای بدست آوردن اعتماد به نفس بالا هم نیاز دارین که خودتون رو در یک ماراتن ذهنی قرار بدین. این یک ماراتن دردناک و خسته کننده نیست ولی نیاز به تلاش و جدیت زیادی داره که میزان موفقیت شما رو مشخص میکنه. پس نیاز دارید که هر روز ذهن خودتون رو برای رسیدن به اعتماد به نفسی که بتونید به کمک اون به هرچیزی که میخواید برسید، آموزش بدین.

صحبت پایانی

بذارید کلام آخر رو اینجوری بگم که ” وقتی اعتماد به نفسی وجود نداشته باشه، شجاعتی هم نمیتونه وجود خارجی پیدا کنه، اگر احساس کنید میتونید کاری که انتخاب کردید رو انجام بدید، نیمی از کار رو انجام دادین.”

همچنین ببینید

موفقیت در دانشگاه

موفقیت در دانشگاه در کنار کسب و کار دانشجویی

موفقیت در دانشگاه و همزمان پیدا کردن شغلی که هماهنگ با برنامه های دانشگاه باشه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *