پنج شنبه, ۲۱ آذر , ۱۳۹۸
خانه / ترفند ها / معرفی دانشگاه: برترین دانشگاه پزشکی و صنعتی ایران

معرفی دانشگاه: برترین دانشگاه پزشکی و صنعتی ایران

معرفی دانشگاه میتونه بهترین راهنمایی برای کسانی باشه که در مرحله انتخاب رشته و دانشگاهشون قرار دارن و یا از این مرحله گذشتن و الان دنبال اطلاعات بیشتر در مورد دانشگاهی میگردن که در اون پذیرفته شدن و قراره دوران دانشجویی خودشون رو در این دانشگاه خاص بگذرونن و خرید دانشجویی خودشون رو برای رفتن به این دانشگاه انجام بدن و یا حتی مهمون خوابگاه های دانشگاه باشن.

دورمی باکس در این مقاله دو تا از بهترین دانشگاه های ایران رو در دو رشته پرطرفدار بین خانواده های ایرانی یعنی پزشکی و مهندسی به شما معرفی میکنه.

معرفی دانشگاه

۱– دانشگاه علوم پزشکی تهران

دانشگاه علوم پزشکی تهران به عنوان قدیمی ترین مرکز آموزش عالی نوین کشور و بزرگترین دانشگاه علوم پزشکی ایران شناخته میشود. این دانشگاه در دهه ۸ ام تاسیس خود موفق به دستیابی به ممتازترین مراتب علمی کشور شده که بارزترین آن معرفی دانشگاه علوم پزشکی تهران به عنوان بهترین دانشگاه علوم پزشکی کشور میباشد.

اولین مرکز نوین آموزش پزشکی در سال ۱۲۳۰ به عنوان بخشی از مدرسه دارالفنون تاسیس شد. دانشکده پزشکی در سال ۱۳۱۳ تاسیس شده و بعد از انقلاب به همراه تمام بخش های وابسته به عنوان دانشگاه علوم پزشکی تهران از وزارت آموزش عالی جدا، و تحت نظارت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی قرار گرفت.

 دانشگاه علوم پزشکی تهران شامل دانشکده های بهداشت، داروسازی، پزشکی دندانپزشکی، توانبخشی، پرستاری و مامایی، پیراپزشکی، طب سنتی، فناوری های نوین پزشکی، مدیریت و اطلاع رسانی پزشکی، علوم تغذیه و رژیم شناسی، دانشکده مجازی و دوره های شبانه میباشد.

توانایی ها و تحرک متخصصین دانشگاه علوم پزشکی تهران باعث معرفی دانشگاه به عنوان یک مرکز آموزش پزشکی شناخته شده در خاورمیانه شده است.

در این دانشگاه پذیرش دانشجو در ۱۰ دانشکده در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد انجام میگرید. مقطع کارشناسی ۴ سال، کارشناسی ارشد ۲ سال، دکترای طب طی ۷ سال ، دکترای دندانپزشکی و داروسازی ۶ سال و دکترای سایر رشته ها طی ۴ سال ارایه میگردد. مقاطع رزیدنتی و فلوشیپ به طور متغیر بین ۲ تا ۴ سال انجام میشود. سال تحصیلی به صورت ۲ ترم پاییز و بهاره میباشد که شروع ترم پاییز از اول ماه مهر و ترم بهار از اواخر بهمن ماه میباشد. بخش روابط بین الملل در معاونت پژوهشی دانشگاه موافقت نامه های متعددی را با دانشگاه ها و سازمان های سرار دنیا جهت مبادلات علمی و فرهنگی منعقد نموده است که ازین طریق دانشجویانی از سایر کشورها در این دانشگاه مشغول به تحصیل شده اند و با برگذاری سیمنار ها و کنفراس های بین المللی متعدد این دانشگاه سالیانه مورد بازدید و بررسی متخصصین از سرار دنیا قرار میگیرد.

معرفی دانشگاه

۱– دانشگاه صنعتی شریف

دانشگاه صنعتی شریف بهترین دانشگاه صنعتی ایران است که مرکز اصلی آن در تهران و مرکز بین المللی آن در کیش واقع شده است. هدف اصلی دانشجویان برتر رشته ریاضی در دبیرستان قبولی در دانشگاه شریف و رسیدن به موفقیت در این دانشگاه  است. از این رو معرفی دانشگاه شریف میتواند برای تمام دانش آموزان با استعداد و مشتاق ، مفید باشد. جالب است که بدانید منابع انسانی رشته اصلی این دانشگاه است. 

معروفیت این دانشگاه به علت دانشجویان بسیار با استعداد آن است، این دانشگاه رتبه های برتر کنکور را جذب میکند. دانشجویان این دانشگاه خلاق و تشنه ی یادگیری هستند و در هر کجا که باشند عاشق علم و تکنولوژی بوده و به محققان بزرگی تبدیل میشوند. این دانشگاه در سال ۱۳۴۳ به صورت تخصصی به منظور پاسخگویی به نیاز جامعه در صنعت و فناوری تاسیس گردید. هدف اصلی این دانشگاه تربیت متخصصان و مهندسانی است تا بتوانند مشکلات مربوط به صنعت و تکنولوژی را در جامعه برطرف کرده. این افراد باید خلاق و توانمند باشند.   این کار در ۱۳ بخش، ۷ مرکز آموزش انجام میشود. در حال حاضر دانشگاه شریف به عنوان معتبرترین مرکز آموزش عالی ایران در دنیا شناخته میشود و محیطی پویا و فعال برای رشد دانشجویان با استعداد را فراهم کرده تا همین امر باعث شود این دانشگاه در مقایسه با سایر دانشگاه های ایران و حتی برخی دانشگاه های مطرح جهان، دانشگاهی فعال و رو به رشد در عرصه گسترش فناوری و تکنولوژی باشد.

دانشگاه شریف به منظور ادغام با صنعت و پاسخگویی به نیاز اجتماع فعالیت میکند و از جمله فعالیت های این دانشگاه در رابطه با صنعت میتوان به راه اندازی مراکز تحقیق، گسترش تکنولوژی و برنامه های تجاری اشاره کرد.

مجتمع خدمات فناوری شریف اولین موسسه در نوع خود برای گسترش فناوری بود که در ایران راه اندازی گردید.

دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف در انجمن های فرهنگی و اجتماعی زیادی فعالیت دارند. این فعالیت ها در بخش های علمی، فرهنگی و هنری مذهبی، ورزشی، اجتماعی و سایر فعالیت های متفرقه وجود دارند.

سخن آخر : با معرفی دانشگاه های برتر ایران در دو رشته پرطرفدار پزشکی و مهندسی امیدواریم که تونسته باشیم کمی ذهن شما رو برای انتخاب هدف و حرکت به سوی موفقیت در دانشگاه آماده کرده باشیم. این مطالب میتونه برای دانش آموزای دبیرستانی با استعداد که نیاز به کمی نیروی محرک برای پشتکار بیشتر و رسیدن به بهترین نتیجه دارن، مفید باشه. 

همچنین ببینید

موفقیت در دانشگاه

اهمیت داشتن اعتماد به نفس در زندگی

موفقیت در دانشگاه میتونه شروعی باشه برای موفقیت های بزرگتر در زندگی، اگر کمی درباره …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *